рус | укр
Другi фестивалi: 2008 2009 2010 2011
Косплей-шоу


Косплей-шоу «Гуррен Лаганн: На прорив!» пройде 3 жовтня у Великому залі Культурно-мистецького центру Києво-Могилянської Академії (вул. Іллінська, 9).

Ведучі шоу: Усагі, СоНік, Воспі, СямПу, Ню!, Таосу, Дів, Тоня, Рубіус та інші.

Друзі, цього року ми знову раді представити вам центральну подію фестивалю — грандіозне Косплей-шоу — і, звичайно ж, запросити вас взяти в ньому участь! Багатогодинна збірка коротких мініатюр по різних аниме-творах, складених, поставлених і зіграних на сцені любителями аніме зі всієї України і гостями з Росії, пройде 3 жовтня у великому і зручному залі на 700 глядацьких місць.
Косплей-шоу на нашому фестивалі складається з коротких сценок, які перемежаються інтермедіями ведучих, а формат шоу виключає конкурси серед учасників. Але не хвилюйтеся — в масі конкурсів і вікторин ви зможете прийняти участь, відвідавши Аниме-вечірку 2 жовтня, а просто на косплей-шоу зможете взяти участь в конкурсах для залу.

Косплей (від англ. costume playing, «костюмована вистава» або «гра з костюмами») — відіграш людиною персонажа. Якщо точніше, то це спроба повторити костюм, аксесуари і модель поведінки того або іншого героя аніме, манги або комп'ютерної гри.

Косплей-шоу — захід сценічного характеру, який може поєднувати в собі театральні, вокальні, танцювальні і інші подібні номери, учасниками яких в основному є косплеєри. Вперше на «російськомовному» просторі косплей-шоу було проведено в рамках Третього всеросійського фестивалю японської анімації у Воронежі (2002 рік).

Ведучі зв'язують всі номери шоу воєдино, відіграючи певний сценарій, найчастіше заснований на якому-небудь аниме-серіалі або декількох фільмах, поєднаних загальною темою*. Ця нитка пронизує все шоу, одночасно будучи як його темою, так, як правило, і темою всього фестивалю.

Команда ведучих існує для того, щоб в найцікавішому для глядача ракурсі показати головне, для чого робиться шоу, і з чого воно складається — це виступи косплеєров. Учасники завчасно подають заявки, в яких їм необхідно вказати ряд параметрів виступу, — від назви твору-джерела і визначення жанру номера (чи це сценка, вокальний номер (караоке), танець, косплей-відео, концерт «живої» групи або показ костюма в дефіле-люкс) до вимог по світлу, звуку, декораціям, завісі і т.п.

Дефіле-люкс також є частиною косплей-шоу і обігрується ведучими. Можна сказати, що воно є однією довгою сценкою із загальним сюжетом, в якій можуть показати себе косплеєри, що не зібрали групи для сценки або робили наголос на костюм, а не сценічну постановку.

Відповідальні за роботу з косплеєрамі організатори — координатори шоу — допомагають учасникам привести сценарії в належний вигляд, зробити вибір у бік сценки або дефіле, а також допомогти масою необхідних порад для успішного виступу (ряд з них буде зібраний для вас на сайті). Вони ж розподіляють сценки по шоу так, щоб деякі косплеєри встигали переодягатися (якщо вони беруть участь відразу в декількох постановках), щоб номери по можливості гармонійно вписувалися в загальну лінію вистави. Під час шоу вони також стежать, щоб учасники виходили на сцену вчасно. А взаємодіючи всією великою командою — координаторів, звуко- і світлооператоров, відповідальних за завісу, штанкети** — забезпечують, щоб світло, звук і відео вмикалися вчасно і так, як вказали в заявці учасники, щоб завіса відкривалася і закривалася, а декорації з'являлися на сцені в потрібний момент.

Зробивши підсумок, можна без сумнівів сказати, що успіх косплей-шоу залежить перш за все від злагодженої роботи організаторів і учасників вистави.

У 2008 році учасники розповіли оргкомітету, що в Україні склалася думка про нас, як про дуже суворих організаторів, які, до того ж, велику частину номерів для шоу везуть з собою.

Ми з радістю заявляємо — це помилкова думка. Ми відкриті для спілкування, і для нас дуже приємно, що Перший фестиваль не тільки зібрав учасників зі всієї України і частини Росії, але й отримав масу приємних відгуків від глядачів.

Тому, новачок ви в косплех чи досвідчений сенсей, хочете виступити поодинці чи збираєте команду однодумців, замислюєтеся над нестандартним виступом чи плануєте йти перевіреним шляхом — пишіть нам! Ми постараємося допомогти, підказати, а, може, просто напишемо вам: «У вас чудова ідея! Поздоровляємо, заявка прийнята, ви стаєте учасником косплей-шоу в рамках Другого всеукраїнського фестивалю японської анімації в Києві!»


*Наприклад, з 2004 по 2008 рік ведучі Всеросійського фестивалю у Воронежі виступали у вигляді персонажів з таких аніме, як Jungle wa Itsumo Hale nochi Guu, Last Exile, Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Suzumiya Haruhi no Yuutsu, Tengen Toppa Gurren Lagann. А до Десятого ювілейного фестивалю цього року величезна програма Косплей-шоу під загальною темою «Повернення до джерел» була розбита на два дні, і команда ведучих відігравала старий добрий серіал Sailor Moon і героїв фільмів Хаяо Міядзаки — таким чином вшанувавши той великий шлях, який пройшов аниме-рух за ці роки.

**Штанкети — це металеві труби, що кріпляться на тросах. Штанкети розташовані рядами над сценою, на них кріпляться декорації, куліси, задники і освітлювальні прилади. Штанкети можуть опускатися і підніматися.




Участникам

  1. Подающий заявку обязуется прислать первую сюжетно законченную версию сценария заявляемого выступления и аудиотрека, а также подписанные (название сценки_имя персонажа) картинки персонажей до 1 сентября 2009 года (2 сентября 2009 года заявки приниматься не будут).
  2. Подающий заявку обязуется прислать финальные варианты сценария, подписанных картинок, аудиотрека, а также видео (если используется) не позднее 10 сентября 2009 года.
  3. Подающий заявку согласен с тем, что заявка на участие и сценарий будут участвовать в предварительном отборе, и их могут утвердить, отклонить или рекомендовать доработать в случае необходимости.
  4. Подающий заявку обязуется указывать в сценарии все используемые виды спецэффектов и дополнений к номеру (это касается любых видов декораций, светового оформления, открытия-закрытия занавеса и т.п.). Использование любой пиротехники в Большом зале Киево-Могилянской запрещено.
  5. Подающий заявку учитывает, что номер в готовом состоянии должен длиться не более 6 минут (для сценок, в которых участвует меньше 5 человек длительность не более 4 минут).
  6. Подающий заявку принимает во внимание, что в одном номере количество участников, включая массовку, не должно превышать 20 человек.
  7. Подающий заявку обязуется обо всех изменениях в номере (это касается состава участников, продолжительности выступления, компоновки трека, реквизита и т.п.) незамедлительно сообщать организаторам.
  8. Подающий заявку обязуется заполнить все пункты и графы анкеты и дополнять их по запросу организаторов. Подающий заявку соглашается принять ответственность за группу участников, от имени которых он заявляет желание участвовать.
  9. Подающий заявку не возражает против того, чтобы данные из анкеты были использованы в буклете-программе фестиваля, если в анкете нет указаний об обратном.
  10. Подающий заявку принимает во внимание, что караоке-номера без сценического сопровождения (зрелищного действия на сцене или хотя бы фонового видео) имеют гораздо меньшие шансы на попадание в программу.
  11. Подающий заявку обязуется своевременно получить у организаторов бесплатные билеты на зарезервированные места (по одному месту на каждого утвержденного участника шоу) и раздать их участникам своего номера, либо заблаговременно отказаться от их получения.
  12. Подающий заявку обязан предупредить организаторов, если номер ранее был показан на других аниме-мероприятиях.
  13. Подающий заявку принимает во внимание, что при несоблюдении вышеперечисленных пунктов заявка аннулируется.
[ Я ознакомился с правилами и хочу подать заявку ]