рус | укр
Другi фестивалi: 2008 2009 2010 2011
Косплей-шоу


Косплей-шоу «Історії про монстрів і не тільки» відбудеться 6 листопада у Київському палаці дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи, 13).
Інформація про білети — на сторінці «Розклад»
Ведучі шоу: Усагі, СоНік, Воспі, Сям Пу, Астіс та інші.

Друзі, цього року ми знову раді представити вам центральну подію фестивалю — грандіозне косплей-шоу — і, звичайно, запросити вас взяти в ньому участь! Багатогодинна збірка коротких мініатюр по різноманітним аніме-творам, складених, поставлених і зіграних на сцені прихильниками аніме з усієї України та гостями з Росії, буде представлена вам 6 листопада у великій і зручній, спеціально обладнаній залі.
Кориснi лiнкi
Косплей (від англ. costume playing, «костюмована вистава» або «гра з костюмами») — відігрівання людиною персонажа. Якщо точніше, це спроба повторити костюм, аксесуари і модель поведінки того чи іншого героя аніме, манги або комп'ютерної гри.

Косплей-шоу — захід сценічного характеру, який може поєднувати в собі театральні, вокальні, танцювальні та інші схожі номери, учасниками яких є косплеєри. Вперше на російськомовному просторі косплей-шоу було проведено в рамках Третього всеросійського фестивалю японської анімації у Воронежі (2002 рік).

Косплей-шоу на нашому фестивалі складається з коротких сцен, розмежованих інтермедіями ведучих, а формат шоу виключає конкурси серед учасників. Але не засмучуйтесь — безліч конкурсів і вікторин на вас чекає на аніме-вечірці, а на самому косплей-шоу та деяких інших заходах ви зможете взяти участь у конкурсах для глядачів.

Ведучі шоу об'єднують всі номери в одне ціле завдяки певному сценарію, найчастіше заснованому на якомусь аніме-серіалі чи кількох фільмах, пов'язаних загальною темою*. Ця тема пронизує все шоу і зазвичай є темою всього фестивалю.

Завдання команди ведучих — у найбільш цікавому ракурсі показати глядачеві те головне, для чого робиться шоу і з чого воно складається — тобто виступи косплеєрів. Учасники заздалегідь подають заявки, у яких необхідно вказати ряд параметрів виступу: від назви твору-першоджерела і визначення номеру (сценка, вокальний номер (караоке), танець, косплей-відео, концерт «живої» групи чи показ костюма у дефіле-люкс) до вимог до світла, декорацій, завіси і т.д.

Дефіле-люкс теж є частиною косплей-шоу і обігрується ведучими. Можна сказати, що воно являє собою одну тривалу сценку зі спільним сюжетом, в якій можуть проявити себе косплеєри, які не зібрали групу для сценки, або ті, що роблять наголос на костюм, а не сценічну постановку.

Відповідальні за роботу з косплеєрами організатори — координатори шоу — допомагають учасникам надати сценаріям довершеного вигляду, обрати між сценкою і дефіле, а також допомогти корисними порадами для успішного виступу (деякі з них можна знайти на сайті). Вони також розміщують сценки у шоу таким чином, щоб деякі косплеєри встигали перевдягатися (якщо вони задіяні у кількох постановках), щоб номери по можливості гармонійно вписувалися у загальну лінію вистави. Під час шоу вони слідкують за тим, щоб учасники виходили на сцену вчасно. А взаємодія усієї великої команди — координаторів, звуко- і світло операторів, відповідальних за завісу і штанкети** — забезпечує вчасне подання світла, звуку і відео, відповідно наданим заявкам, відкриття і закриття завіси, появу декорацій на сцені.

Безумовно, успіх косплей-шоу залежить від злагодженої роботи організаторів і учасників вистави.

У 2008 році учасники розповіди оргкомітету, що в Україні про нас склалася думка як про суворих організаторів, які більшість номерів привозять з собою. Ми з радістю повідомляємо, що це помилкове враження. Ми відкриті для спілкування, і нам дуже приємно, що Перший і Другий фестивалі не лише зібрали учасників з усієї України і частини Росії, але й отримали безліч приємних відгуків від глядачів.

Тому, незалежно від того новачок ви у косплеї чи зубр сценічного дійства, хочете виступати самостійно чи в команді однодумців, замислили нестандартний виступ чи йдете перевіреною дорогою — пишіть нам! Ми спробуємо допомогти, підказати, а, можливо, просто напишемо: «У вас прекрасний задум! Вітаємо, заявку прийнято, ви стаєте учасником косплей-шоу в рамках Третього всеукраїнського фестивалю японської анімації у Києві!»


* Наприклад, з 2004 по 2008 роки ведучі Всеросійського фестивалю у Воронежі виступали у вигляді персонажів з аніме Jungle wa Itsumo Hale nochi Guu, Last Exile, Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Suzumiya Haruhi no Yuutsu, Tengen Toppa Gurren Lagann. А до десятого ювілейного фестивалю минулого року величезну програму косплей-шоу під загальною темою «Повернення до витоків» було розбито на два дні, і команда ведучих відігравала старий-добрий серіал Sailor Moon і героїв фільмів Хаяо Міядзакі, таким чином ушанувавши той довгий шлях, який пройшов аніме-рух за ці роки.

** Штанкети — це металеві труби, які кріпляться на тросах. Штанкети розміщують рядами над сценою, на них закріпляють декорації, куліси, фони і освітлювальні пристрої. Штанкети можуть підніматися і опускатися.


Учасникам:


Ми намагаємося щорічно працювати над своїми помилками і робити фестиваль кращим. З цією метою у березні 2010 року спеціально для Всеросійського і Всеукраїнського фестивалів було розроблено нову, просту і зручну схему подачі заявок. Тепер кожній заявці надається унікальний номер, за яким можна відслідковувати її статус (перевірено, на розгляді, очікуються додаткові матеріали, прийнято, відхилено). Одразу ж у рамках сторінки з заявкою передбачено спілкування з координаторами косплей-шоу. Всі зміни, які учасники вносять у заявку, відкриті організаторам, тому вони можуть якнайшвидше вирішувати поставлені вами питання.

Якщо ви вирішили подати заявку, ми, у першу чергу, дуже цьому раді, у другу ж, радимо вам почитати цікаві та познавальні поради, зібрані для вас улівій частині сайту.
Ну а якщо ви все ще вагаєтесь, брати участь чи ні, то у першу чергу прочитайте невеличке «настановлення» від Усагі — сподіваємося, воно допоможе вам визначитися!

Успіхів вам та натхнення!
[Подати заявку на участь у косплей-шоу]


Контакти